top of page

🎬 Scooby Doo… i zgadnij kto? (sezon 1, odc. 7: Pobite gary/Ollie Ollie in-come free!)


W jednym z odcinków Scooby Doo… i zgadnij kto? (ang. Scooby Doo… and guess who?), czyli uwspółcześnionej wersji przygód Brygady Detektywów, którą być może część z Was pamięta z dzieciństwa, w składzie: Velma, Daphne, Fred, Shaggy (Kudłaty) i Scooby Doo, mamy obszerny koci wątek. Serial animowany, składający się z dwóch sezonów z lat 1969-1970, nosił tytuł: Scooby Doo, gdzie jesteś? (ang. Scooby Doo, where are you?). Nowa odsłona przygód sympatycznych postaci powstała w roku 2019 i podobnie jak pierwowzór, składa się z dwóch sezonów. Mimo że postacie nadal wyglądają jak z epoki flower power, dysponują najnowszymi zdobyczami techniki (telefonami komórkowymi i tabletami).


Pomysł na nową serię jest taki: w każdym odcinku bohaterowie spotykają znaną z showbiznesu postać: może to być aktor, stand-uper, sportowiec, itd. W siódmym odcinku pierwszego sezonu jest to Ricky Gervais, który zleca nastoletnim tropicielom zagadek ustalenie, kto kryje się za olbrzymią mumią kota, która napadła jego dom. W domu aktora zobaczymy koci drapak, a na nim kotkę Ollie przypominającą kota syjamskiego. W prawdziwym życiu Ricky również jest wielbicielem kotów, a postać Ollie bynajmniej nie została zmyślona – posiadająca rasowych przodków kotka zmarła w wieku 16 lat w 2020 r. Koci nekrolog pojawił się w mediach społecznościowych komika oraz jego żony. W odcinku Ricky jawi się jako nadopiekuńczy koci tata, absolutnie zkaochany w swojej podopiecznej. Brzmi znajomo?


W omawianym odcinku serialu Ollie nie jest jednak jedyną przedstawicielką swojego gatunku – zobaczymy tu znacznie więcej kotów, a także ich figurki. W muzeum naszym oczom ukażą się lwy na płaskorzeźbach i w postaci rzeźb, Sfinks, a sam aktor poprowadzi wykład dla Brygady Detektywów na temat bogini Bastet. Usłyszymy również o…staroegipskiej kocimiętce, która również odegra w odcinku swoją rolę.bottom of page