O MNIE

FB_IMG_16167645293428646.jpg

Witaj na mojej stronie!

Nazywam się Marta Chrzczanowicz. Z wykształcenia jestem filolożką polską, antropozoolożką i zoopsycholożką.  Z połączenia dwóch moich największych pasji: zwierząt i kina powstał blog Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych  w kinie i dwa jego projekty poboczne: Filmowe koty - blog o kocich postaciach w kinie oraz Filmowe psy - blog o psich postaciach w kinie. Jestem również autorką i gospodynią podcastu Filmowe zwierzęta - podcast.

Jestem finalistką konkursu Bytom Film Festival 2020

na najlepszego bloga filmowego. Współpracowałam m.in. ze Spoilermasterem - podcastem do słuchania po seansie, Filmoznawczynią Dianą Dąbrowską, ProAnima.pl  Portalem Promocji Kultury, film.org.pl Polską Półką Filmową, Powiatową Instytucją Kultury w LegionowieMagazynem Vege. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol)  przy Instytucie PAN im. Marcelego Nenckiego w Warszawie.

W obszarze mojego zainteresowania znajdują się sposoby przedstawiania zwierząt  w filmie w perspektywie animal studies,  ich symbolika, a także zachowanie na planie filmowym i dobrostan.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone©/ All rights reserved©

© 2023 by BrainStorm. Proudly created with Wix.com