top of page

O MNIE

0018_marifoto_kobieca_MartaCh_edited.jpg

Autorką zdjęcia jest marifoto

Witaj na mojej stronie!

Nazywam się Marta Chrzczanowicz. Ukończyłam filologię polską i antropozoologię (Animal Studies) w Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe z redakcji językowej tekstu i kurs korekty językowej. Jestem także absolwentką rocznego Studium Kot - zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne oraz innych kursów poświęconych zachowaniom zwierząt towarzyszących, czyli psów i kotów (jestem dyplomowaną zoopsycholożką). Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol)  przy Instytucie PAN im. Marcelego Nenckiego w Warszawie.

 

Z połączenia dwóch moich największych pasji: zwierząt i kina powstał blog Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych  w kinie i dwa jego projekty poboczne: Filmowe koty - blog o kocich postaciach w kinie oraz Filmowe psy - blog o psich postaciach w kinie. Jestem również autorką i gospodynią podcastu Zwierzęcy Kalejdoskop Filmowy.

Jestem finalistką konkursu Bytom Film Festival 2020

na najlepszego bloga filmowego. Współpracowałam m.in. ze Spoilermasterem - podcastem do słuchania po seansie, Filmoznawczynią Dianą Dąbrowską, film.org.pl, Powiatową Instytucją Kultury w Legionowie. Na stałe współpracuję z Polską Półką Filmową, ProAnima.pl  Portalem Promocji Kultury oraz Magazynem Vege

W obszarze mojego zainteresowania znajdują się sposoby przedstawiania zwierząt  w filmie w perspektywie animal studies,  ich symbolika, a także zachowanie na planie filmowym i dobrostan.

Prywatnie jestem wielką miłośniczką kotowatych
(i drapieżników w ogóle), a w domu towarzyszą mi dwa koty rasy cornish rex.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone©/ All rights reserved©

© 2023 by BrainStorm. Proudly created with Wix.com

bottom of page